باس بار (BUSBAR) چیست؟

باس بار (BUSBAR) چیست؟

باس بار (BUSBAR) چیست؟ 683 446 نامدار جنراتور

باس بار (BUSBAR) چیست؟

تامین برق در نوای مختلف از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. موتور برق و دیزل ژنراتور از دستگاه های تولید برق و الکتریسیته هستند.

اتصال كابل و سیم ها، ترانسفورمرها و ژنراتورهایی که دارای ولتاژ یکسان هستند، توسط باس بارکه  (BUSBAR) که نوعی رسانا است، صورت می گیرد. باس بار نوعی اتصال دهنده است که برقی را که از فیدر های ورودی وارد می گردد را بین فیدر های خروجی تقسیم می نماید. باس بار انرژی موجود در ژنراتورها و ترانسفورمرها را جمع آوری کرده و به قسمت های دیگر منتقل می کند.

باس بار ها دارای انواع گوناگونی هستند. یک نوع از باس بار ها مسطح هستند. از نوع مسطح باس بار برای ولتاژ های پایین استفاده می شود. نام دیگر این باس بار ها شینه می باشد. جنس شیشه معمولا از مس یا آلومینیم است. باس بار مسطح یا شینه جریان الکتریکی  را به قطعات مختلف هدایت می نماید.

نوع دیگری از باس بار ها رشته ای می باشند. باس بار رشته ای همانطور که از نام آن پیداست از تعدادی رشته سيم تشکیل شده است. جنس باس بار های رشته ای از مس يا آلومينيوم می باشد که نوع آلومينيومی دارای کاربرد بیشتری است. آلومينيوم از تبادل حرارتي بیشتری نسبت به مس برخوردار است. مس با گوگرد واکنش نشان می دهد و در این حالت پوسته اكسيد مس ایجاد می شود که منجر به کاهش هدايت الكتريكي می گردد. استفاده از آلومینیوم منجر می گردد که در هنگام سوختن خاكستر كمتری تولید می گردد.

نوع دیگر باس بار های لوله ای می باشد. در باس بار های لوله ای از آلياژ 6101 بیشتر استفاده می شود و دلیل آن این است که این آلیاژ مقاومت به خوردگی بسیار بالایی دارد. ماشين كاری آلياژ 6101 در حد مناسبی است و امکان جوشکاری آن وجود دارد.

نامدار ژنراتور انواع موتور برق و دیزل ژنراتور را برای تامین برق مورد نیاز در نواحی مختلف ارائه می دهد. این محصولات با کیفیت بسیار بالایی تولید شده و دارای انواع گوناگونی از بهترین برند های موجود می باشند.

تمـــــاس بــــا مــــــــــا

آدرس دفتر تهران : خیابان گارگر- پایین تر از چهارراه لشگر – خیابان آقا بالا زاده – پلاک 33

آدرس کارگاه تهران : جاده قدیم ساوه – شهرک صنعتی چهاردانگه – خیابان هفدهم – خیابان پولاد – خیابان دوم آهنگران – پلاک 8

تلفن دفتر :  02155411898  تلفن کارگاه : 02155256840 – 02155270395

موبایل : 09121755054  –  09121092972  – 09123909743

درباره نـــامدار ژنراتـــور

مجموعه بزرگ نامدار ژنراتور ارائه دهنده انواع دیزل ژنراتورهای با کیفیت، لوازم مربوطه و مولدهای برق و…

اجاره و عرضه دیزل ژنراتور هـای بـا کیـفیــت و از برنــدهای مطــرح و شناختـه شده دنیا.

نو و آکبند، اورجینال | کم کارکرد | اجاره | فروش | مشاوره